VII. Biodanza Festival 2024

24. 7. - 28. 7. 2024, Centrum Živá voda

Kohoutov (okres Trutnov)

Podívejte se, co můžete na festivalu zažít

Chcete být v životě spokojení a naplňovat svůj potenciál?

Toužíte zažívat pocity radosti, spokojenosti a čirého štěstí?

Toužíte se více propojit sami se sebou, s druhými i se životem jako takovým?

Pokud se vám stále nedaří prožívat takový život, ve kterém se cítíte šťastní, radostní a naplnění, možná zatím hodně přemýšlíte, plánujete a děláte, ale málo vnímáte a cítíte. Pouze mysl vám krásný život nezařídí.

Zažijte opravdové propojení se sebou, s druhými, se životem a váš svět se změní.

Spokojenost vychází z našeho propojení. Prvním krokem je toto propojení opravdu procítit. Vnímat sebe a život, jaký je. Druhým krokem je propojit své cítění i dělání. Zkrátka uspořádat si život podle toho, jak si to doopravdy přejete.

Teď je tu příležitost toto propojení opravdu procítit!

Díky Biodanza festivalu můžete i vy zažít pocity harmonie, uvolnění, lásky, radosti, sounáležitosti a spokojenosti!

Nalaďte se:
Toto je vize festivalu, který pro vás připravujeme

Biodanza festival je příležitost se znovu propojit sám se sebou, jeden s druhými i se životem jako takovým.

Z tohoto prostoru opravdové sounáležitosti na všech třech rovinách načerpáme inspiraci, energii a výživu pro naši další osobní cestu.

Biodanza festival je prostor, kde můžeme svobodně být a tančit jedinečný tanec svého života.

Je to místo, kde se dějí malé i velké zázraky uvnitř i kolem nás a nám se otevírají možnosti pro nové vnímání sebe sama, mezilidských vztahů, našeho života a toho, co nás přesahuje.

Biodanza festival je místo, kde se navazují nová a prohlubují stávající přátelství

Společně tančíme, radujeme se, prožíváme svou krásu, odpočíváme a užíváme si života. Můžeme být jednoduše a opravdově spolu a doopravdy se potkat.

Biodanza festival je prostorem, které inspiruje, pozitivně ovlivňuje i léčí naši krásnou českou zemi.

Festival propojuje, harmonizuje a vnáší do naší každodenní reality více pozorozumění, lásky a radosti.

Co o festivalu řekli účastníci minulého ročníku?

Biodanza mě naplňuje láskou a radostí, spojuje s úžasnými lidmi i se sebou. Tanec miluji a díky Biodanze jsem se naučila těšit na vše, co mi život přináší.

Jitka

Biodanza mi pomáhá propojit se s vnitřním já – pomáhá mi nacházet a bourat krunýře, které jsem si za život stihla vybudovat. Určitě festival zkuste a přijeďte. Minimálně jeden intezivní zážitek si odvezete, ale jsem si jistá, že jich bude více.

Jana

Biodanza pro mě představuje ten nejjemnější a nejpříjemnější způsob, jak se potkat se sebou, se svými světlými i neprosvětlenými místy a reálným světem lidí kolem. Je to zázrak, kolik intimity a lásky je mezi lidmi a jak snadno ji vlastně lze sdílet.

Klára

Siahni na príležitosť byť sám sebou a uziť si pocit absolútnej slobody a zároveň prežiť úžasné dni s rovnako naladenými ľudmi.

Katarínka

Je to jedinečný zážitek! Nejde popsat vyjímečnost Biodanzy a její užitek pro každého zvlášť. Prostě to musíte zkusit!

Katarzyna

Hodnoty festivalu

IMG_2742

Láska

jsme laskaví k sobě, k druhým i k životu.
IMG_1655 (1)

Sdílení

sdílíme spolu barevnost života.
IMG_2682

Sounáležitost

každý jdeme svou jedinečnou cestou, ale jsme na stejné lodi a cestujeme společně.
IMG_2539

Opravdovost

stačí jen být lidskou bytostí, stačí jen být sám sebou.
IMG_6389

Hravost

umíme si život užívat s lehkostí a hravostí.

Průvodci festivalu

17155270_10154895076550605_576180702620976767_n

Aneta Končulová, Česká republika

Je lektorkou a zakladatelkou Biodanzy v Čechách. Její vášní je odemykání lidského potenciálu pomocí hudby, pohybu, emocí a skupinové dynamiky.
Biodanze se věnuje od roku 2008, absolvovala 3 letý výcvik facilitátorů v Anglii.
Její vizí je společnost, ve které žijeme naplno svůj potenciál v harmonii, radosti a lásce a vnímáme naši sounáležitost s druhými i s přírodou. Proto se věnuje rozvoji Biodanzy v Čechách. Metodologie Biodanzy totiž velmi jemně a zároveň efektivně lidi sbližuje a propojuje a zároveň nás navrací k naší přirozenosti a žití naplněného lidství.
Žije s mužem Peterem a dvěma syny Tobíkem a Matějíčkem na vesničce na Berounsku. Užívá si mateřství a zároveň vede lekce a semináře Biodanzy v Berouně a Praze.
www.biodanza.cz

unnamed (1)

Markéta Hrabalová, Česká republika

Poznáváním a osobním rozvojem se Markéta zabývá už 15 let. S Biodanzou má zkušenost 8 let. Od své první lekce věděla, že Biodanza je na její cestě “to pravé”. Tříletý výcvik absolvovala v Německu u argentinské lektorky. Od roku 2014 vede pravidelné lekce v Praze, kde i žije a kromě Biodanzy miluje plavání. Říká, že Biodanza změnila její život. Začala více cítit, vnímat sebe sama, své pocity a své tělo. Prožitky v Biodanze začali ovlivňovat její “normální” život, který se postupně stával bohatší a krásnější. Začala opět prožívat zapomenutou radost ze života. Biodanza se stala důležitou součástí jejího života a předávat ji dál Markétě přináší naplnění. Stále obdivuje, jak se v tanci odehrává něco mystického, a jak hluboké a léčivé prožitky Biodanza může navodit. Je to něco, co se nedá popsat slovy.
www.biodanzapraha.cz

IMG_8081

Nataraj García, Španělsko

vášnivě se zajímá o cesty, které vedou k objevení přirozeného Já, a proto vytváří prostory, zejména prostřednictvím Biodanzy, které přinášejí přímou zkušenost s Jedinou zářivou a radostnou Láskou, kterou jsme.
Cestuje po různých zemích světa a alchymisticky nabízí transformační scénáře s Biodanza SRT a kakaovými obřady ve formě workshopů, festivalů, retreatů, setkání, škol biodanzy a pravidelných kurzů. Doprovází také skupinové a individuální procesy hlubokého otevření se sobě samému a spoluřídí granadskou školu Biodanzy Vida. 

A. Sut

Agnieszka Sut, Polsko - Itálie

Agnieszka Sut je certifikovaná facilitátorka a metodička Biodanza® Systém Rolando Toro. Je také zakladatelkou a ředitelkou první školy Biodanza® v Polsku, která je součástí organizace IBF. (International Biodanza Federation).

Od roku 2001, kdy se poprvé setkala s Biodanzou, se Agnieszka věnuje sebevzdělávání. a letos dokončuje studium psychologie na Univerzitě sociálních a humanitních věd SWPS ve Varšavě.

Agnieszka je zkušenou facilitátorkou při vedení seminářů Biodanzy na pracovištích a pro seniory v domovech důchodců. Má specializaci také na Biodanzu® hlas, hudbu, bicí nástroje, Biodanzu® pro děti a mládež. pro děti a mládež a Biodanza® ve vodě.

Cestuje mezi Polskem a Itálií, kde žije již více než 20 let. let. Její život je spojen s vášní pro výuku Biodanzy, kterou dělá ve Polštině, italštině a angličtině. Letos se chystá dokončit svou knihu o metodě prof. Rolanda Tora a o jejím životě. Sama sebe nazývá tanečnicí života.
www.biodanza.com.pl
Niraj03

Niraj (Mike) Skilbeck, Anglie

Absolvoval školící program Biodanzy pod vedením Patricie Martello a Marcela di Matteo z Argentiny. Pracoval mnohokrát přímo s tvůrcem Biodanzy Rolandem Torem a sám vyučoval po celém světě. Vede školu Biodanzy v Dorsetu v Anglii, kde také žije. Specializuje se na Biodanzu a šamanismus, AquaBiodanzu, Biodanzu pro děti. Je ředitelem Biodanza školy v Dorsetu v Anglii.

Co vám přinese účast na festivalu Biodanzy?

Budete se cítít živější a opravdovější, zažijete pocity lásky a štěstí a to díky rozvoji vašeho lidského potenciálu. Ve svém životě začnete realizovat změny, které budou odrazem vašich prožitků.

Radost

Budete mít více energie, radosti a chuti do života. Naučíte se relaxovat.

Láska

Zažijete pocity bezpodmínečné lásky, budete citlivější a vnímavější, a tím se vám zlepší vztahy

Tvoření

Stanete se tvůrcem svého života, vystoupíte z limitujících vzorců.

Energie

Uvolníte svou základní životní energii a vnesete do vaší každodenní reality více porozumění, lásky a radosti.

Přátelství

Navážete nová a prohloubíte stávající přátelství.

Naplnění

Konečně začnete žít takový život, jaký jste si vždycky přáli.

Jen si to představte:

Cítíte se tak svěže, uvolněně a plni Života. Tohle je jiný svět. Teď je vše tak krásné, jste v euforii, nic není problém.

Tolik báječných lidí kolem vás. Vůbec jste netušili, že se můžete někdy cítit tak propojení a ve spojení.
Víte, že do této lidské tlupy patříte. Máte blízké přátele. Je vám dobře na těle i na duši.

Máte radost, že jste si dnes zase o něco více dovolili být sami sebou.

Začínáte žít život, po kterém doopravdy toužíte. Už je vám jasnější, co doopravdy chcete, a co musíte změnit a udělat jinak.

A jste opět o kousek dál. Je to dobrodružná a zábavná cesta!

Program festivalu

Každý den prožijete 2 prohlubující vivencie (=lekce Biodanzy) pod vedením skvělých lektorů z Čech i ze zahraničí. Večerní program bude relaxační i zábavný. Ráno si můžete zacvičit jógu. Bude prostor i pro odpolední siestu, kdy vaše smysly potěší lahodné občerstvení nebo si můžete dopřát masáž ve speciálním masážním stanu. Čeká nás živý KONCERT i PÁRTY

IMG_7425

Vivencie biodanzy

IMG_1278

Odborné přednášky

sport_trend_relaxation_yoga_a

Jóga

re-image3_l

Masáže

Marie Tilšarová & Kdo jsme my, foto Monika Vosáhlová (1)

Koncert

IMG_6287

Párty

Marie Tilšarová & Kdo jsme my, foto Monika Vosáhlová (1)

Marie Tilšarová (koncert ve čt večer) 

Marie Tilšarová je inspirátorka, průvodkyně mindfulness (Všímavosti), autorka motivačních karet Všímavek a hlavně AUTENTICKÁ PÍSNIČKÁŘKA. Co žije zpívá, co zpívá žije.

Její první album PUSŤ TO PO VODĚ, vydané v květnu 2021, má nádherné ohlasy. Písně na něm pomáhají posluchačům najít klid a radost v životě. I když se žánrem pohybují mezi folkem a popem, lidé je nazývají terapeutickými. Druhé album DOMŮ, vydané v červnu 2022 se pyšní podobnými ohlasy.

Její písně Vás vtáhnou, neb jsou ze života, dotýkají se míst i témat, které nám jsou všem společná… jsou velmi lidské, laskavé, moudře hluboké a někdy taky dost vtipné…

Doprovází jí kapela „A KDO JSME MY“ ve složení Basa/DrumKit – Pavel Tilšar, Flétny/Saxofony – Martin Penič.

Společně tvoří jeden (a často až moc:-) živoucí organizmus, který na vás přenese radost z bytí v přítomném okamžiku.
tranzan-__415

Tranzan (koncert v sobotu večer) 

Silná vědomá sdělení, zpěv sdílený s publikem, divoké taneční rytmy, meditační klid to jsou prameny, které se spojují v jedinou řeku lásky a vděčnosti. Písně, které skrze Tranzan proudí, jsou čistou oslavou bytí. Nechybí tedy u zrození, svatby, smrti, obřadů věnovaných živlům, ročním obdobím či oslavy právě této chvíle. Ponořte se do tohoto proudu a nechte se unášet. Vše, co se na této cestě bude dít, je v pořádku.

374A5468bwctverec

Peter Končula (páteční masážní večer) 

Hravý a zábavný masážní večer vytvoří prostor pro objevování, zkoumání a hraní si s dotekem. Můžete objevovat různé typy doteků, které jsou inspirované živly. Budete mít možnost objevit, co vám přináší nejvíce radosti při dávání i přijímání doteku. Tento večer také nabídne příležitost opečovávat a přijímat péči od ostatních a naučit se správně vyjadřovat svá přání.

Peter se již více než 15 let věnuje masážními a rozvojovým technikami různých směrů. Pro více informací klikni na link peterkoncula.cz

Stana2

Stanislava Ketmanová – masérka 

„Svým dotekem již několikátý rok doprovázím ženy i muže k návratu do svého nitra, do své přirozenosti a spontánnosti. Během masáže spolu rozpouštíme všechno napětí a nechávám v tobě rozkvést semínko krásy a smyslnosti do nádherného květu blaženosti.  Bude mi ctí, chvíli tě provádět, na tvé cestě …..“
 
ketman-mirek-01

Miroslav Ketman – masér

„Stále více vnímám jak málo doteku a hlavně láskyplného doteku v běžném životě máme. A přitom naše těla podvědomě po tomto touží. Ale protože doteky dokážeme přijímat jen ve stavu naprostého uvolnění a odevzdání se, mým záměrem je tedy do tohoto stavu Vás přivést. A pak může spolu rozproudit energii, můžu Vám dát ochutnat pocit odevzdání se, pocit radosti a lásky k sobě samotnému. A jsem naprosto šťastný vidět Vás odcházet rozzářené a naplněné přesně tím co právě potřebujete nebo čeho se Vám nedostávalo. Těším se na setkání s každým z Vás, když ne na masáži tak alespoň v úžasném prostoru festivalu.

Stepanka

Štěpánka Vágnerová – zakladatelka studia YOGAWAY v Berouně – ranní jóga

Již přes 10 let se věnuje jógové terapii PhDr. Jiřího Čumpelíka PhD. Tato terapie je inspirována vývojovou kineziologií. Navrací člověka k výhodnějším pohybovým vzorcům z raného dětství. Je zaměřena na vědomý pohyb a aktivaci opor pro správné držení těla. Napomáhá ke zlepšení či odstranění zdravotních obtíží (ploché nohy, vbočené palce, patní ostruhy, skolióza, lordóza, kyfóza, bolesti zad i kloubů, aj.), ale je určena i pro zkušené jogíny, kteří touží po bezúsilných ásanách, nebo pro ty, kteří hledají bezbolestný způsob pohybu či kompenzaci jednostranného pohybu. Praktikování vede k celkovému zlepšení pohybového aparátu, k radosti z pohybu, k proměně životního postoje 🙂

Cena za program festivalu

6.490,- Kč

Za tuto cenu získáte:

4 dny nabité skvělým prožitkovým programem

Péči a inspiraci od 5 prvotřídních lektorů Biodanzy z Čech i ze zahraničí

Koncert a párty

Ranní lekce jógy

Neváhejte se registrovat už dnes!
Počet míst je omezený. 

Praktické informace

Brány festivalu otevíráme ve středu 19. července 2023 v 17 hodin a předpokládaný konec je v neděli 23. července 2022 v 15 hodin.

Ubytuje a hostí nás Centrum Živá voda (Kohoutov, okres Trutnov)

Ubytování a strava není součástí ceny festivalu. Hradí se v hotovosti na místě

STRAVA –   490 Kč/osobu/den.

UBYTOVÁNÍ

  • Pokoj – 460 Kč/osobu/noc
  • Společná místnost na matraci – 320 Kč/osobu/noc
  • Ve stanu, pod širákem – 320 Kč/osobu/noc 
  • Jednorázový poplatek za lůžkoviny – 60 Kč

Můžu se přihlásit na festival i když nemám zkušenost s Biodanzou?

Rádi bychom ti doporučili alespoň minimální zkušenost s Biodanzou než se přihlásíš na celý festival. Festival je opravdu intenzivní zážitek a je lepší alespoň trochu vědět, do čeho jdeš. My potom nemusíme na festivalu vysvětlovat úplné základy a můžeme jít jako skupina do větších hloubek. Můžeš přijet alespoň na 2 týdenní lekce nebo se zúčastnit 1 denního semináře. Soupis možností najdeš na www.biodanza.cz nebo www.biodanzapraha.cz 

Pokud nemáte zkušenosti s Biodanzou, ale přesto si myslíte, že na festivalu nesmíte chybět, kontaktujte nás na info@biodanzafestival.cz a domluvíme se.

Potřebuju umět tančit?

Ne! 😉
 
Biodanza je vhodná pro muže i ženy všech věkových kategorií.  Není nutné umět tančit ani být fyzicky zdatný, neučíme se žádné kroky ani taneční choreografie. Filozofií Biodanzy je přinést do našeho života více zábavy, potěšení, spontánnosti, štěstí a lásky. A to pouhým pohybem – tělo si samo říká, kam a jak intenzivně se chce pohybovat.

Co je Biodanza?

Biodanza je celostní systém rozvoje. Její metodologie je založena na intenzivních prožitcích přítomnosti, které přicházejí prostřednictvím hudby, pohybu a setkávání ve skupině. Vznikla v 60.letech v Jižní Americe a rozšířila se do celého světa. Založil ji profesor Rolando Toro. V překladu znamená Tanec života. Náš lidský potenciál má 5 základních tzv. linií rozvoje – vitalitu, kreativitu, sexualitu, pocitovost a transcendenci. Při lekcích Biodanzy tyto oblasti rozvíjíme a stimulujeme, což vede k celkovému rozkvětu naší osobnosti, pocitu naplnění, spokojenosti, radosti a lásky. Jednoduše řečeno – Biodanza je dobrodružství, které vás vtáhne do Života!

Co o systému Biodanza říkají účastníci?

“Biodanza mi přinesla více lásky sama k sobě i druhým a možnosti, jak lásku projevit jak sobě, tak druhým. Prožila jsem nádherné a intenzivní okamžiky s mým partnerem.”

Hanka

“Cítím daleko větší nadhled a zároveň hloubku. Umím se lépe postavit sama za sebe, dopřát si prostor a čas, když to potřebuju, nenutit se do ničeho, a zároveň si mnohem více dovolím a někdy i užívám v kontaktu s lidmi a lépe ten kontakt zvládám. Dovolila jsem si víc se otevřít potěšení a vnímat svůj život s vášní.”

Ivana

“BIODANZA má v sobě moc vyčerpaného člověka probudit k životu, vlít mu energii do žil. Já jsem byl v pr…. a hledal znovuprobuzení. Na Biodanze jsem načerpal znovu sílu, naučil jsem se cítit sám sebe. Jsem moc rád, že jsem Biodanzu objevil, byl to pro mne obrovský zážitek!“

Tomáš

„Hravost, radost, Biodanza mi pomohla vystoupit z hlavy a odprostit se od starostí, zažila jsem uvolnění a blízkost s lidmi – uvědomila jsem si hodně o sobě – své zábrany, touhy, obavy.“

Petra

Není na co čekat!

Pokud tedy i vy toužíte po tom zažívat pocity harmonie, uvolnění, lásky, radosti a sounáležitosti.

Pokud chcete načerpat energii, potkat nové přátele, odreagovat se psychicky i fyzicky.

Pokud máte chuť rozvíjet svůj lidský potenciál

Pokud s vámi předchozí řádky rezonují, není na co čekat!

Počet míst je omezený!

Tak neváhejte a přihlašte se na letní festival a načerpejte inspiraci, energii a výživu pro vaši další osobní cestu!

 

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte se na nás obrátit.

 +420 732 199 590 

Festival pro Vás organizují

17155270_10154895076550605_576180702620976767_n

Aneta Končulová

Vize, vedení projektu, lektor festivalu

IMG_2357

Katka

Komunikace s účastníky
Close Menu
EnglishCzech